ANKIETA

Wypełnij ankietę i sprawdź jak głosowali inni (możesz zaznaczyć max 3 pola).

Zapraszamy także do dyskusji w komentarzach  (pod ankietą (.

JAKIE KONSEKWENCJE BYŁYBY ODPOWIEDNIE ZA KŁAMSTWO POLITYCZNE (stwierdzone wyrokiem sądowym) WG. CIEBIE?

2 komentarzy

 • Dorota
  Dodano - Czerwiec 24, 2017 6:41 am

  Kłamstwo polityczne jest namierzalne i weryfikowalne. Nie idzie o prawdę moja, twoją cxy jak się komu zdaje tylko o ewidentne łgarstwo. Np. dziadek w niemieckiej armii jest prawdą ale tworzone wokół tego historie, np. że był ochotnikiem, że był odznaczony itp. to łgarstwo, które powinno być ścigane i karane. Widać sama przyzwoitosc nam nie wystarcza. Katastrofa w Smoleńsku dorobiła się już kilkunastu teorii, w tym oskarżeń wysokich urzędników o zdradę stanu. No na takie pomówienia trzeba mieć dowody. Ale nikt nie będzie o to dbał bo za produkcję takich głupot nie ma kary. Kłamstwo polityczne, które sprzedaje np. pani premier dotyczące wyników spółek Skarbu Państwa daje się pokazać w cyfrach. Do tego nawet specjalnie sąd nie jest niezbędny. Ale istotne jest aby to właśnie sąd rozstrzygnął czy pacjent łże.

 • czarnamadosia
  Dodano - Czerwiec 20, 2017 9:10 am

  Odpowiadając na głos:

  To kompletny absurd – jeśli kontrolowane przez polityków sądy (nie oszukujmy się – tak jest) miałyby decydować o tym, kto kłamie a kto nie doprowadzi to do sytuacji, w której karę za kłamstwa poniesiliby politycy, którzy mówią prawdę niewygodna dla rządzących.

  Wszystkie nasze propozycje dotyczą sytuacji normalnej – nie tak patologicznej jak jest obecnie (w kwestii niezawisłości sadów). dlaczego? bo do normalności dążymy i ciągle ona jest naszym celem. M.in. przez bezkarność kłamstw polityków jesteśmy w takim miejscu w jakim jesteśmy.

Dodaj komentarz